באיזה שטיח לבחור: טבעי, מלאכותי או עור?

דף הבית/כללי/באיזה שטיח לבחור: טבעי, מלאכותי או עור?

באיזה שטיח לבחור: טבעי, מלאכותי או עור?

באיזה שטיח לבחור: טבעי, מלאכותי או עור?

סיבים מלאכותיים, סיבים טבעיים ושטיחי עור הם האפשרויות העיקריות שעומדות בפניכם בבחירת שטיח מעוצב לבית. אז באיזה סיב לבחור? תשובות במדריך הבא.

יש סיבה לכל סיב, בטח כשמדובר בסיבים מהם מכינים שטיחים מודרניים מעוצבים. בין הסיבים הטבעיים לסיבים המלאכותיים עומדים הבדלים עיצוביים, איכותיים ופרקטיים, אבל גם את הסיבים הטבעיים או המלאכותיים צריך לדעת לבחור.

במדריך הבא תגלו איזה מרקם עומד מאחורי כל סיב וסיב, אילו עיצובים תוכלו לקבל משטיחים עשויים סיבים טבעיים, באילו חדרים מומלץ לשלב את השטיחים הללו, מה היתרונות של שטיחים עשויים סיבים מלאכותיים, ולמה לבחור בשטיח עשוי עור?

שטיח מסיבים מלאכותיים

הסיבים המלאכותיים השונים – לכל סיב מלאכותי יש את המרקם הספציפי שלו, את היתרונות הייחודים לו. סיבים מלאכותיים הם סיבי פוליאסטר, סיבי ניילון, שניל, פוליפרופילן, ועוד. הסיבים הללו מרחיבים את אפשרויות הבחירה שלכם בגודל השטיח, צורתו, עיצובו הכללי וגם איכותו.

פוליאסטר הסיב השולט – הסיב המלאכותי הפופולארי ביותר שמשמש לייצור שטיחי שאגי למשל, הוא הפוליאסטר. סיב זה קיים במגוון גדול של חוטים, בגדלים ובאורכים שונים, הוא נחשב איכותי ועמיד, והאפשרויות העיצוביות שניתן לייצר בעזרתו הן רבות ומגוונות.

עמידות ואיכות – הסיבים המלאכותיים שמשמשים לייצור שטיחים הם בעלי עמידות גבוהה לאורך שנים, ומה גם שהיתרונות הרבים שקיימים בסיבים טבעיים יכולים להישמר במידה מסוימת גם בשטיחים עשויים סיבים מלאכותיים, שכן ניתן לשלב בין הסיבים הללו. הסיבים המלאכותיים מקנים יתרונות רבים לשטיחים המעוצבים, כך שניתן לשלב בכל מקום בבית או במשרד.

שטיח מסיבים טבעיים

בדומה למגמת המתפתחת בה אנשים בוחרים בשטיח וינטג, המגמה הטבעית שהולכת ותופסת תאוצה, עשתה את דרכה גם אל עולם השטיחים, ונכון להיום ניתן למצוא שטיחים מעוצבים רבים שעשויים סיבים טבעיים בלבד.

סוגי הסיבים הטבעיים – הסיבים הטבעיים מגיעים ממקורות עמו צמחי האגבה, היוטה, הכותה וההמפ, כמו גם מסיבי קליפת אגוזי הקוקוס וצמחי מים.  

המרקמים השונים – סיבי קליפת אגוזי הקוקוס משמשים לייצור שטיחים במרקם מחוספס, כמו גם סיבי צמחי מים, בעוד ששטיחים עשויים סיבים מצמח היוטה הם רכים ועדינים יותר. 

צמח ההמפ הוא צמח ממשפחת הקנאביס, אך הסיבים שלו נטולי חומר פעיל בעל השפעה, והם נחשבים לסיבים איכותיים ועמידים מאוד, משמשים גם הם לייצור שטיחי שאגי. צמח נוסף שמספק סיבים איכותיים, ושנפוץ מאוד בארץ, הוא צמח האגבה.

הסיבים הטבעיים הם בעלי מראה טבעי אותנטי ונייטרלי, כך שניתן לשלב אותם בצורה מושלמת בחדרים בהם ריהוט העץ הוא זה ששולט בעיצוב.

יכולת בידוד גבוהה – יתרון משמעותי נוסף שקיים בשטיחים עשויים סיבים טבעיים הוא יכולת הבידוד הטרמי שלהם, הבידוד האקוסטי שלהם, והעובדה שהם אינם מייצרים חשמל סטטי. זאת ועוד, בזכות האורך הקצר של הסיבים הללו, הם אינם צוברים כמויות גדולות של אבק, מה שהופך את השטיחים קלים לניקוי.

שטיחי עור

סוגי העור – שטיחי העור המודרניים מיוצרים ברוב המקרים מעור פרה, בתהליך בו העור עובר ניקוי ועיבוד. ניתן להשיג גם שטיחי עור כבש, אך אלו מיוצרים בכמויות קטנות יותר. ברוב המקרים שטיחי העור מיוצרים כך שפיסת העור המעובדת מחוברת לבד מסוג לבד.

יוקרתיות ואפשרויות עיצוב – שטיחי עור ניחנים במראה היוקרתי שלהם, במגוון הצבעים והגוונים מהם ניתן לבחור אותם, ובדוגמאות ואפשרויות עיצוב שונות ומגוונות.

מתלבטים בין סוגי השטיחים המעוצבים השונים? לפני שאתם בוחרים, מומלץ להתייעץ עם חברת שטיחים מקצועית שתעזור להתאים עבורכם את השטיח המעוצב הבא שלכם.

By | 2019-11-10T09:46:34+00:00 נובמבר 10th, 2019|כללי|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

 
צרו עמנו קשר
צור קשר